• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
     14067638 1233920686665177 7411657302659291028 N     


SARMALIK ADIYAMAN TÜTÜNÜ FİYATLARI
25-40 ARASI SARI VE KIRMIZI 2 ÇEŞİT
TEZGAHLIK İYİ KALİTE HAFİF İÇİM SARI ADIYAMAN TÜTÜNÜ FİYATLARI
40 İLE 50 TL ARASI
TEZGAHLIK SÜPER KALİTE SÜPER SARI ÇELİKHAN TÜTÜNÜ FİYATLARI
50 İLE 60 TL ARASI
TEZGAHLIK SÜPER KALİTE SÜPER KIZIL ÇELİKHAN TÜTÜNÜ FİYATLARI
50 İLE 60 TL ARASI
PERAKENDE ADIYAMAN TÜTÜNÜ VE ÇELİKHAN TÜTÜNÜ MARLBORO VE PARLEMENT İÇİMLİ SÜPER TÜTÜN
80 TL
TEZGAHLIK ORTA İÇİM ORTA KALİTE ADIYAMAN TÜTÜNÜ FİYATLARI
40 İLE 60 TL ARASI
TEZGAHLIK ORTA KALİTE HAFİF İÇİM ADIYAMAN TÜTÜNÜ FİYATLARI
50 İLE 60 TL ARASI
TEZGAHLIK İYİ KALİTE ORTA İÇİM ADIYAMAN TÜTÜNLERİ FİYATLARI
50 İLE 60 ARASI
2005 TEKEL TÜTÜNÜ
2005 Tekel Tütünü Toptan ve Perakende Satışımız Vardır. 1 Kg 90 Tl ve 15 TL Sabit Kargo Ücreti
PRESİDENT TEKEL TÜTÜN
President Tekel Tütünü Toptan ve perakende Satışımız Vardır. 1 Kg 90 Tl ve 15 TL Sabit Kargo Ücreti
EXPRESS TEKEL TÜTÜNÜ
Express Tekel Tütünü Toptan ve Perakende Tütün Satışımız Vardır 1 Kg 100 Tl ve 15 TL Sabit Kargo Ücreti
KAPIDA KREDİ KARTIYLA YADA NAKİT ÖDEME İMKANI
Burayı Tıklayarak Sitemizden Kolayca Sipariş Verebilirsiniz ve Fiyat Listemizi İnceleyebilirsiniz.
Perakende Tütün Fiyatlarımız
Sarmalik Tutun Nedir
Star Gazetesinin Yayınladığı Tütün Haberi

STAR’ın PKK’nın tütün kaçakçılığına dikkati çeken haberi, büyük yankı uyandırdı. Adıyamanlı üreticiler konunun hassasiyetine vurgu yaparak, yerli tütün ve kaçak tütünün birbirine karıştırılmamasını, tütün ile terörün birlikte anılmamasını istedi.

Star Gazetesi’nin dün ‘Terörün yeni finans kaynağı’ başlığıyla manşetten duyurduğu kaçak açık tütün tedarikçiliğinde terör örgütü PKK’nın rolü haberinin ardından, açıklamalar peşpeşe geldi.

Tütün üreticilerinin haklarının savunulmasını amaçlayan, PKK’nın yurtdışından getirdiği kaçak tütünlerle gelir elde etmesine dikkat çekilen habere hassasiyet gösteren Adıyamanlılar, kentin gelir kaynağının tütün olduğunu ve terör örgütünün bu kente giremeyeceğini söyledi. PKK’yı şehre sokmamasıyla bilinen Adıyamanlılar ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın  ‘Tütün üreticisi ve PKK’nın bir arada anılmasından’ duydukları üzüntülerini paylaştı. 

TERÖR BARINAMAZ

 “Tütün, Adıyaman’ın göz nuru, alın teri, ekmek teknesidir” diyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın PKK’nın kaçak açık tütün ticaretine yöneldiği haberinin ardından kent halkında hassasiyet oluştuğuna dikkati çekti. Aydın, “TBMM’de en başından beri, titizlikle, halkımızın emeğinin yanında yer alarak tütün ile ilgili her türlü girişimi zamanında ve yerinde ele aldık. Her zaman gerçek üreticimizin yanında olduk. Buna rağmen, bir kaç kendini bilmez ve bu durumu istismar etmeye çalışan kötü niyetli kişileri ele alırken, tüm Adıyamanlı hemşerilerimizi ve bu işten evine ekmek götüren insanları hedef göstermek ciddi manada şehrimizi rencide etmiş ve hepimizi derinden yaralamıştır” dedi. Özellikle Çelikhan’da yaşayanların yüzde 80’inin gelirini kıyılmış tütünden sağladığını belirten Aydın, “Tütün üzerinden yanlış işler yapanları da en başta Adıyaman halkının sinesinde barındırmaz. Gerektiğinde onlara da en büyük tepkiyi bu güzel toprakların vatan ve millet sevdasıyla dopdolu insanları verecektir” ifadelerini kullandı. 

KAYIT ALTINA ALINMALI

Adıyaman Çelikhanlı tütün üreticisi Mustafa Aloğlu, bir vergi düzenlemesiyle üreticinin güvence altına alınması gerektiğini söyledi.  Çelikhan Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya’nın ile bu konu da açıklama yaptıklarını belirten Aloğlu, “Kurunun yanında yaş da yanmasın, Çelikhan da yanmasın. Türkiye’nin dört bir yanında mantar gibi açık tütün satıcısı açıldığı gerçek. Ama arka planda tütün üreticisi var. Adıyaman Çelikhan ilçesinin yüzde 100’ünün, yaklaşık 200 bin nüfusunu gelir kaynağı tütün. Biz, PKK terörünün tepe yaptığı 90’da bile örgütün finans kaynağı olmadık. Buradaki üretici, hukuk çerçevesinde güvenli şekilde ekmek parasını kazanmak istiyor. Kaçak açık tütün satıcılarından da rahatsız. Ürettiği tütünün, normal bir şekilde satışının önünün açılmasını istiyor. Tütünün vergisi yüzde 81 olduğu için kayıt dışı oluyor. Yüzde 30’lara düşerse, devlet de kayıt dışı ekonominin önüne geçmiş olur” diye konuştu. 

ÖRGÜT UZAK TUTULMALI

Adıyaman Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Sait Yıldırım, özellikle Çelikhan ilçesinin gelir kaynağının tütün olduğuna dikkati çekerek, “Ama bu tütünü üreten köylüler, şirketleşemediği için vergi vermiyor ve kaçak görünüyor. Bu köylü devletine ve milletine bağlı, PKK’ya destek vermeyen üretici. Devletin bu açık tütün işiyle ilgili düzenlemeye gidip, üreteni de tüketeni de zan altından kurtarmalı. Terör örgütünü de bu işten uzak tutmalıdır” dedi. 

Bölgedeki üreticilerin terör örgütleriyle bir ilgisi olmadığını belirten Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ise, “Biz Adıyaman tütüncüleri olarak katıldığımız her platformda sarmalık kıyılmış tütünlerin yasal yollarla piyasaya arzının sağlanması için gerekli birlik veya kooperatiflerin kurulmasında kolaylık sağlanmasını söyledik. Yüzde 80’lerde olan verginin aşağılara çekilmesi, ortadaki vergi kaybının önüne geçilmiş olacaktır” ifadesini kullandı. 

İstanbul’da 500 polisle kaçak baskını 

Öte yandan polis de tütün üreticisini korumak için 100 ayrı noktada kaçakçılara operasyon düzenledi. İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Eminönü bölgesindeki bazı iş merkezi ve çarşılara eş zamanlı baskın yaptı. Aramalara Turizm Polisi, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri de katıldı. 500 polisin katıldığı aramalarda tütün, nargile tütünü, elektronik sigara, çay, telefon, biber gazının da aralarında bulunduğu çok miktarda malzemeye kaçak oldukları gerekçesiyle el konuldu. Bazı işyeri sahipleri gözaltına alındı.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      94 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adiyaman Celikhan Tutunu

 online sipariş verme ile ilgili görsel sonucu
                      
facebook takip et butonu ile ilgili görsel sonucu
twitter takip et ile ilgili görsel sonucu
youtube takip et ile ilgili görsel sonucu
CALBOR FİLTRE
MARLA FİLTRE
2005 FİLTRE
EYMA FİLTRE
PRESİDENT FİLTRE