• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası      
UYGUN ADIYAMAN TÜTÜNÜ
1 KG 50 TL Uygun Tütün
ÇELİKHAN TÜTÜNÜ-PARLEMENT MARLBORO İÇİM
Perakende Süper Lux Çelikhan Tütünü 70 Tl
TOPTAN ADIYAMAN TÜTÜNLERİ
15 TL İLE 50 TL ARASI HER ÇEŞİT TÜTÜN MEVCUTTUR
Online Sipariş
BURAYI TIKLAYARAK SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ
2005 TEKEL TÜTÜNÜ
2005 Tekel Tütünü 100 TL
PRESİDENT TEKEL TÜTÜN
President Tekel Tütünü 100 TL
EXPRESS TEKEL TÜTÜNÜ
Express Tekel Tütünü 110 TL
CALBOR TEKEL TÜTÜNÜ
Calbor Tekel Tütünü 80 TL
EYMA TEKEL TÜTÜNÜ
EYMA TEKEL TÜTÜNÜ 80 TL
Toptan Tütün Fiyatlarımız
Perakende Tütün Fiyatlarımız
Sarmalik Tutun Nedir
EXPREESS TEKEL TÜTÜNÜ
2005 TEKEL TOROS TÜTÜNÜ
PRESİDENT TEKEL TÜTÜNÜ
MARLA FİLTRE
Tütün Protestosunda Gerginlik
Adıyaman’da tütün üreticilerinin basın açıklaması ve protesto gösterisinde kısa süreli gerginlik yaşandı.
Artan Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Artan-Der) tarafından organize edilen basın açıklaması Demokrasi Parkında gerçekleştirildi. Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan’ın da katıldığı basın açıklamasında, tütün üreticilerinin terör örgütü ile anılmasına tepki gösterildi.
Artan-Der Başkanı Mehmet Sait Yıldırım, sloganlar ve dövizler eşliğinde basın açıklaması yaptı. Mehmet Sait Yıldırım yaptığı basın açıklamasında, “Biz Adıyaman halkı ve Artan-Der olarak öncelikle terör ile anılmaktan rahatsızlığımızı özellikle ifade etmek istiyoruz. Yıllardır gezim kaynağı olan açık tütün olarak bilinen kıyılmış tütünün Adıyaman halkının en temel geçim kaynağı herkes tarafından bilinmektedir. Adıyaman’ın işsizlik sorununu önemli derecede azaltan, halkımızın refahını yükselten, yerel ekonomiye çok ciddi katkı sağlayan tütünün teröre finansman sağladığı haberleri Adıyaman tütün üreticilerini ve bu üründen geçimlerini sağlayan herkesi töhmet altında bırakmıştır. Huzur kenti olarak bilinen ve ülkemizin en sakin kentlerinden biri olan Adıyaman’ımızın tütün bahane edilerek terörle birlikte anılmasını şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi.
Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, tütün ile ilgili yasal boşluğun giderilmesini ve vergilendirilmesini istedi.
Basın açıklamasının ardından dernek yöneticileri Demokrasi Parkından ayrıldı. Gurubun alandan ayrılmasının hemen ardından başka bir gurup Demokrasi Parkına geldi. Elinde tütün yaprakları ve elindeki kazma ile gelen bir kişi ve beraberindeki gurup Demokrasi Parkından Sümer meydanına yürümek istediler. Polis buna izin vermedi. Polis ile tartışan kalabalıktan bazıları oturma eylemi yapmak istedi. Daha sonra oturma eylemini belediyede yapmak istediler. Polisin buna izin vermedi. Önce polisle tartışan guruptan bazı kişiler bu kez birbirleriyle tartıştı. Tartışma sonrasında gurup olaysız bir şekilde dağıldı.
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      244 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adiyaman Celikhan Tutunu

 online sipariş verme ile ilgili görsel sonucu
                      
facebook takip et butonu ile ilgili görsel sonucu
twitter takip et ile ilgili görsel sonucu
youtube takip et ile ilgili görsel sonucu